Do Senátu kandiduji i proto, že si myslím, že je třeba některé věci v našem zdravotnictví a vůbec péči o zdraví zlepšit, třeba to, jak přistupujeme k prevenci, zdravému životnímu stylu a pohybu. Asi nikoho nepřekvapí, že jsem zastáncem zdravého pohybu, a to v každém věku – hýbat by se měly děti, dospělí, ale rozumně také senioři.

Když jsem se dozvěděl, že Sokol ve Štěrboholech slaví 100. narozeniny, moc rád jsem přijel a bylo pro mne velkou ctí, že mne pan starosta František Ševít požádal, abych účastníkům řekl pár slov.

Sokola si vážím a mám k němu vztah – už můj děda byl jeho činovníkem a skončil za to v koncentráku. Navíc je to organizace, která už velmi dlouho udržuje to, co považuji za správné – tedy právě ten zdravý pohyb, a taky myšlenku, že hýbat se dá s radostí téměř jakkoli a kdykoli.

Program oslav ve Štěrboholech byl celý pěkný, „slétly“ se tam desítky sokolů od čtyř let až do velmi vysokého věku. Nejkrásnější pro mě ale bylo nadšení dam, které s nakažlivou radostí cvičily prostná.

Pokud vás tolik nezajímá politika, prosím, odneste si z mých stránek alespoň to, že nikdy není pozdě začít se hýbat a že to má vždycky význam.