Milé dámy a pánové, vážení přátelé, vždy s příchodem dalšího roku lidé obvykle uzavírají různá předsevzetí. Já to však nikdy nedělám, protože předsevzetí, respektive úkoly si dávám vždy, když je potřeba si nějaký nový úkol dát.

Tak třeba 1. 1. 2022 jsem ještě ani netušil, že s přispěním TOP 09 budu mít tu čest stát se senátorem. A z toho je vidět, že předsevzetí se dají plnit bez ohledu na dobu, kdy si je dáme.

Začal ale rok 2023 a tak k němu každý z nás vzhlíží s nějakým přáním. Současná doba nás všechny vystavuje situacím, kterými jsme desítky let neprošli – a to dokonce ani naše generace. A to vedlo k nebývalému jitření mysli všech lidí, některých zvlášť. Takže já bych si přál, abychom se k sobě začali chovat lidsky. Vždyť to, že někdo má jiný názor na řešení určité situace nebo problému, neznamená, že je to můj nepřítel a nebudu ho proto urážet.

Proto do roku 2023 přeji nám všem: mějme se rádi, respektujme se a starejme se odpovědně o své zdraví a budoucnost naší krásné země, ve které budou žít naše děti, vnoučata a celé další generace. Je nutné na tom pracovat, vyhrnout si rukávy, protože bez poctivé práce nejsou koláče ani lepší budoucnost pro naše děti.