První lednový týden jsem byl znovu na policii kvůli tomu, že mé jméno zneužívají nedohledatelné společnosti v reklamách na cosi, co vydávají za léky. Šmejdi, kteří se neštítí ničeho, slibují nesmyslné účinky, zoufalí lidé reklamám podléhají a utrácí tisíce, občas dokonce miliony, za pilulky, které v nejlepším případě neškodí, ale určitě neléčí. Co hůř: nepodléhají kontrole SÚKL, takže nikdo neví nic o jejich složení ani původu.
Samozřejmě, že s podobnými výrobky nemám společného nic, krom toho, že jsem se kvůli zneužití mé osoby už několikrát obrátil na policii.
S tou tohle řešíme už několik let, bohužel bezvýsledně. Jedna reklama zmizí, objeví se další, kontakty se mění, firmy neexistují. Policisté se opravdu snaží, ale v internetovém prostředí jsou pachatelé místy nedohledatelní, vede do slepých uliček, nebo do zahraničí. Sami jsou zoufalí z toho, že občas ani případy, kde jde o miliony korun, nejde za téhle situace vyřešit.
Takže k tomu mám 2 důležité věci.
Zaprvé: Buďte všichni opatrní! Konzultujte všechny léky i doplňky stravy se svými lékaři. Nekupujte podezřele drahé doplňky slibující zázraky, poraďte se i se svým okolím.
Zadruhé: Budu aktivně řešit, jak upravit zákony, aby se tyhle věci neděly, nebo děly méně. Už z prvních kroků, které jsem začal podnikat, zjišťuji, že to vůbec nebude jednoduché.