Letošní Barum Czech Rally je u konce. Nicméně byl to opět báječný zážitek, jak bývá ve Zlíně zvykem. Opět jsem usedl za volant staré bugatky a měl jsem možnost zahájit rally na atraktivním městském okruhu v baťovském areálu.

V závodě veteránu nejde tolik o čas, ale spíš o zážitek z jízdy a o estetiku vozů, které nás uchvacují už dobrých 100 let. Na tento speciální závod mi tradičně půjčil svou bugatku kamarád Ladislav Samohýl.

Při řízení takového veterána platí obdobná pravidla jako v mé profesi, musíte se soustředit a každá vteřina zaléhání se neodpouští. Dobrý řidič je jako kvalitní manažer, vždy stoprocentně koncetrovaný. Proto jezdím takříkajíc srdcem i hlavou. Auta závodní, ale i ta běžná, se za více než 100 let neuvěřitelně změnila. Žádné posilovače, úplně jiné brzdy, ale srdečně se skláním před konstruktéry a výrobci někdy před první světovou válkou.

Mou spolujezdkyní byla jako vždy má paní. Na okruhu jsme se mimo jiné potkali s paní Markétou Profeldovou, která řídila Bugatti T35, stroj, který proslavila slavná Eliška Junková.